KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8315025
nr 831 5025
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Akvarell, Evy Låås (1923-1999), 1942, blomstilleben, 16 x 22
Kondition: slitage, skador
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 3 juni 2013
kl 19:26:49
27/5 19:23:39
3 jun
Evy Låås
Tema i juni är bildkonstnären och tecknaren Evy Låås.
Läs mer om Evy Låås
Evy Låås
Läs mer om Evy Låås